Občianske združenie Život naruby

Stará Ľubovňa, Slovensko

Sme štvorčlenná rodina. Máme zatiaľ dve krásne deti. V jeden deň sa však naš život  otočil naruby..

Keď som čakala druhé bábätko, v 12 týždni tehotenstva týždni mi sestrička môjho gynekológa oznámila, že mám zlé výsledky krvi a s vysokou pravdepodobnosťou budeme mať dieťatko so spinou bifidou – rážštepom chrbtice. Čo sa aj na ultrazvuku v 20. tt potvrdilo.

Prišiel obrovský šok a odvtedy žijeme inak.

Je to akoby sme chceli a túžili žiť v Nórsku, avšak neplánovane sme sa ocitli v Austrálii.

Učíme sa teda spoznávať krásy inej krajiny.  Prekopali sme naše hodnoty a odvtedy žijeme lepšie – hodnotnejšie. Sme vďační za každý deň, ktorý môžeme stráviť spolu.

Skrze túto diagnózu sme stretli mnoho úžasných ľudí….

Diagnóza spina bifida nás zoznámila s ľuďmi, ktorí každý deň hľadajú v sebe odvahu, ktorí sú nebojácni, ktorí neriešia malichernosti, ale túžia po jednom, dvoch troch prianiach.

Ľudia, ktorí nemajú na výber – musia byť statoční

Začali sme cítiť vďačnosť za to, čo sme kedysi vnímali ako samozrejmosť. Vďaka tejto diagnóze sme zistili, že človek vie ísť ZA svoje maximum a zistiť, že sa to dá prežiť.

Vidíme, že  v tom nie sme sami, a to by sme chceli ponúknuť aj ostatným rodičom, aby vo svojich ťažkostiach neboli sami.

Naša rodina je aj napriek synovej diagnóze šťastná. A to už je čo povedať!

Hoci dali by sme všetko, aby bol syn zdravý, ale práve jeho diagnóza nás naučila viac, ako čokoľvek doteraz. Žijeme, bojujeme a sme šťastní, pretože žijeme na maximum.

 

Pomáhame spolu